Pokračování první části o pluginech, které umožňují rozšířit vlastnosti JQL v Jira.

Issues jako custom field

Pokud jste někdy chtěli kombinovat jednotlivé odkazy, ale zároveň omezit issues, na která mohou uživatelé odkazovat, pak se podívejte na plugin Query Issues Custom Fields (zdarma). Tento plugin povoluje custom field, který zobrazí sadu issues definovanou pomocí JQL. Některé společnosti používají tento plugin na prolinkování příchozích issues do projektového issue. Jakmile se projektové issue uzavře, dynamicky se uvolní custom field ve vytvořeném dialogovém okně.

Flexibilní emailové notifikace

Uživatelé se mohou přihlásit k odběru notifikací v nastaveném intervalu, když jsou pomocí JQL vrácena nějaká issues. Ještě vetší flexibilitu pak umožňuje placený plugin Notification Assistant for JIRA. Odběry slouží jako vlastní notifikace pro jednotlivce nebo pro skupiny definované v Jira. Tento „asistent oznámení“ nicméně umožňuje flexibilnější reporting distribučním listům a uživatelům mimo Jira a má více možností pro nastavení pro hodnoty, kdy se mají notifikace uživatelům odeslat.

JIRA si rozumí s HipChatem

Dobrá zpráva pro uživatele, kteří preferují dostávat notifikace přes chat! Jira se postupně integruje s istant messaging platformou pro softwarové týmy, HipChatem. HipChat má vše, co uživatel od chatovacího nástroje očekává – sestavování sezamů osob, videohovory nebo skupinový chat. Pokud hledáte možnost, jak upozorňovaz své specialisty, že je issue typu blocker vyřešeno, tak tento plugin je tou správnou cestou. Navíc Atlassian Univerzita vydala perfektní návod, jak tuto integraci nastavit.

 

Vytvoření vlastního pluginu

Všechny produkty Atlassian jsou rozšiřitelné. Pokud však vámi požadovaná vlastnost není součástí produktu jako takového a nenašli jste ji ani v některém z již zmíněných pluginů na Marketplace, můžete si Jira rozšířit sami nebo se obraťte na nás, jako na svého Atlassian Solution Partnera, rádi vám poradíme a upravíme Atlassian produkty tak, aby vyhovovaly všem vašim požadavkům.

Pokud se rozhodnete Jira rozšířit sami, pamatujte na to, že vývoj addonů v Jira vyžaduje znalosti Javy, Javascriptu, CSS a HTML. JQL rozšíření jsou psaná v Javě. Potřebnou dokumentaci najdete na http://developer.atlassian.com/.

 

Více JQL tipů

Tento článek a jeho první část popisují tipy na pluginy a také možnosti pro vlastní plugin. Pro více informací se mrkněte na následující články:

 

Za Atlassian team,

Petr Vaníček | Atlassian Certified Professional

 

Zdroj: Atlassian Blog