Provozní zdroje jsou všude okolo: zaměstnanci, klienti, kanceláře, IT infrastruktura a další. Je možné všechny snadno sledovat a získat tak užitečné informace např. o jejich ceně, využití nebo ticketech, které s danými zdroji souvisí? K tomu je připraven Insight Asset Management od firmy Riada.

„Asset Management“ znamená správu provozních zdrojů, různých objektů a jejich vlastností. To umí v rámci Jira právě Insight. Když jej propojíte s add-onem eazyBI, vznikne nástroj pro kvalitní vizualizaci, reporting a analýzu dat o vašem majetku.

Co je přesně Insight?

 

Insight slouží ke správě podnikové konfigurační databáze v Jiře. Je to nástroj, ve kterém sledujete různé druhy firemních zdrojů.

Kombinace Jiry s Insightem vytvoří databázi provozních zařízení. Díky tomu začne Jira spravovat nejen úlohy, ale i vše ostatní: ITSM, CRM, HR, katalogy produktů nebo služeb, infrastrukturu, kanceláře a další.

Nezáleží, jestli máte Jira Cloud, Server či Data Center – Insight funguje všude. Využívají ho firmy jako např. Spotify, Disney, Intel a Sony.

Jak na reporty z konfigurační databáze?

Insight je silnou databází a eazyBI z něj vytvoří flexibilní reporty. Na pár kliknutí importujete insightová data do eazyBI a můžete začít s tvorbou jednoduchých drag-and-drop sestav vycházejících z dat v Jiře či v Insightu.

IT Service Management

Pro IT Service Management (ITSM) je Jira a Insight perfektní kombinací – CMDB zapojíte přímo do Jira Service Desk. Insight umožňuje velkou volnost a zprávy z něj musí být podobně ohebné – v čemž hraje eazyBI zásadní roli.

eazyBI poskytuje flexibilní reporting, kde čerpá z Jiry, z Insightu, dalších aplikací a externích zdrojů. Sloučením dat získáte bohaté sestavy: když přidáte do hlášení o incidentech seznam hardwaru, kde se incidenty udály, nebo která zařízení vyžadují nejdelší servis.

Pomocí eazyBI datové kostky údajů z Insight vzniknou další zajímavé reporty kombinující např. zaměstnance, kanceláře a hardware. Tyto zdánlivě nesouvisející zdroje jsou v Insightu propojeny: zaměstnanec na určité lokaci vlastnící určitý hardware. V takovém hlášení naleznete mj. celkovou cenu hardware sdruženou podle lokace.

Vypadá to takto:

Toto je jen pár běžných „use-cases“ z mnoha, které vzniknou kombinací Insightu s eazyBI.

eazyBI rozšiřuje Insight a Jiru o bohatý reporting, kdy už není třeba cokoli exportovat ven a dál zpracovávat v Excelu – vše je v Jira.

 


Pokud máte jakékoliv otázky týkající se Atlassian produktů, neváhejte se na nás obrátit.

 

Zdroj: HYLLENSTAM, Rickard, nedatováno. Asset Management in Jira with Insight and eazyBI. eazyBI [online] [vid. 2018-07-30]. Dostupné z: https://eazybi.com/blog/asset-management-in-jira-with-insight-and-eazybi/