V září 2017 byl na trh uveden Stride a Atlassian ho uváděl slovy: „Je načase přehodnotit, jak pracujeme. Týmy zůstanou propojené a dál půjdou vpřed.” V té době už bylo na trhu mnoho konkurenčních týmových komunikátorů, ale pro Atlassian to byla výzva. Stride se stal odvážným projektem, na který je Atlassian velmi hrdý. A stejně tak na jeho vývojáře.

Vloni se ale tento trh dramaticky proměnil a mezi produkty zůstal jediný výjimečný: Slack. „Stride měl výborný start, ale věříme, že nejlepší pro naše klienty a pro Atlassian je partnerství se Slackem a ukončení vývoje vlastních komunikátorů“.

Slack byl vždy pro Atlassian férový soupeř a vzájemně si i gratulovaliúspěchům. Tyto dva produkty se dlouho vzájemně integrovaly, z čehož těžily statisíce uživatelů, a díky tomuto propojení se mohou obě společnosti soustředit na zlepšování spolupráce a komunikace firem po celém světě. Chystá se vzájemné propojení Slacku s Jira Cloud, Bitbucket Cloud a s Trellem a zapojovat se budou postupně i další aplikace. Více bude odhaleno na Atlassian Summitu v Barceloně už v září.

V rámci nového partnerství Atlassian investoval do Slacku a ten tak získal duševní vlastnictví Stridu a Hipchatu, jejichž vývoj bude ukončen v únoru 2019. Atlassian bude společně se Slackem vytvářet migrační plán pro stávající zákazníky. Více informací o této změně najdete zde.

 „Toto partnerství na naší vizi nic nemění,“ uvedl Atlassian. „Budeme se více soustředit na jiné oblasti, např. nabídku pro technické a IT oddělení. Těžká rozhodnutí jako je toto nám připomínají, co je pro nás důležité – naši zákazníci, zaměstnanci a naše poslání. Jsme velmi vděční za důvěru našich klientů a všech Atlassian příznivců, kteří neustále zlepšují týmovou spolupráci.“


Pokud máte jakékoliv otázky týkající se Atlassian produktů, neváhejte se na nás obrátit

 

Zdroj: REDFERN, Joff, 2018. Announcing our new partnership with Slack. Atlassian Blog [online] [vid. 2018-07-30]. Dostupné z: https://www.atlassian.com/blog/announcements/new-atlassian-slack-partnership