Možná jste si všimli, že poslední releasy Jira Service Desk jsou podobné – v Atlassian usnadňovali proces schvalování. S verzí 3.9 přišla THEN podmínka umožňující dle pravidla přijmout či odmítnout požadavek. Od 3.10 je odsouhlasení viditelnější díky zvýraznění sekce „Approvals“ na pravé straně úlohy. A naposled v 3.12 přibyla stvrzovací tlačítka do e-mailové notifikace. Více se dočtete dál!

 

Schvalování e-mailem

Řada uživatelů komunikuje hlavně mailově – a přes e-mail mohou nyní i provádět schvalování. Ve verzi 3.12 jsou v šabloně pro tyto notifikace nové proměnné, které umožní, že schvalovatel dostane celý text požadavku i se schvalovacími tlačítky.

Rezervujete na poslední chvíli letenky, které má schválit manažer? V klidu! Na portále zadáte žádost, kterou nadřízený dostane e-mailem – a rovnou to z něj odklikne. A je to, let je povolen a vy se můžete vydat na cestu.

Schvalování na portálu

Nejasnosti kolem potvrzování požadavku jenom matou a zdržují. Proto ho Atlassian zvýraznil na portálu i v projektu. Od verze 3.10 dál se vše podstatné objevuje ve změněné sekci „Approvals“ vpravo. Kdy k odsouhlasení došlo, nově obsahuje přehled „Activity“.

 

Automatické schvalování

Service desk má být hlavně efektivní, a tomu pomáhá automatizace. Ve verzi 3.9 přibyla podmínka THEN umožňující v určitých případech požadavek rovnou potvrdit či zamítnout. Např. všechny žádosti na techniku pod $20 budou schválené a ty na software nad $10,000 budou odmítnuté. Toto operátorům uvolní ruce, aby mohli řešit důležitější věci.

Takto vypadá pravidlo pro vydání finanční náhrady zákazníkům. Pokud jde o výdaj pod $50, požadavek je automaticky potvrzen.

 

Jak se vám líbí snadnější schvalování? Zde se dočtete, co dále obsahuje poslední verze a jak na update!

 

Pokud máte jakékoliv otázky týkající se Atlassian produktů, neváhejte se na nás obrátit (atlassian@servodata.net).